Search
  • Agencja FSM

Social Media w Biznesie

Aktywność firm w mediach społecznościowych stale rośnie, ale wciąż jest nam bardzo daleko do osiągnięcia amerykańskiego wyniku ponad 90%. W czasach kiedy wszystko wszędzie jest firmy muszą szukać sposobów na pokazanie siebie i swoich produktów, aby zwiększyć sprzedaż, lub po prostu ją zacząć. Najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce jest oczywiście Facebook i wiele firm kieruje swoją aktywność w tę stronę. Oczywiście nie należy bazować tylko na jednym medium, ale o tym napiszę w innym artykule.

Co Facebook oferuje firmom? Przede wszystkim Fanpage, płatne reklamy, oraz grupy. Fanpage w przeciwieństwie do profilu prywatnego, jest publiczną stroną dla sympatyków danej działalności. Może to być firma, organizacja pożytku publicznego, lub też osoba. Fanpage jest świetnym narzędziem do komunikacji z klientami ze względu na to, że ma bardziej przyjazną formę, ponieważ to za pośrednictwem Facebooka kontaktujemy się ze znajomymi i przyjaciółmi, a email służy obecnie do wysyłania CV i otrzymywania ofert pracy, na email dostajemy rachunki i otrzymujemy różne potwierdzenia czy powiadomienia. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że za pośrednictwem Facebooka mogą do nas trafić klienci, którzy będą wylewać swoje negatywne emocje. Niestety, ale nawet tym najlepszym trafia się niezadowolony klient, ale za pośrednictwem Facebooka możemy ten negatywny komentarz najczęściej zamienić w pozytyw. Niemożliwe? Możliwe! Jeśli Twój niezadowolony klient zdecydował się na publiczną krytykę, Ty możesz wdać się w publiczną dyskusję i wtedy Twoi istniejący jak i potencjalni klienci będą widzieć jak radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów. W tym momencie możesz zaprezentować swój wysoki poziom obsługi klienta, o którym niektórym firmom zdarza się zapominać i jeśli uda im się sprzedać, to w tym momencie kupujący przestaje mieć dla nich znaczenie. Obsługa klienta na najwyższym poziomie i pokazanie istniejącym i potencjalnym klientom, że to ty jesteś dla nich, a nie oni dla Ciebie jest kluczem do sukcesu, nie ważne czy sprzedajesz towary szybko zbywalne, czy na przykład zajmujesz się meblami kuchennymi na wymiar. Bez wątpienia klient, który zamówił u Ciebie meble kuchenne przez najbliższe kilka, albo nawet kilkanaście lat nie wróci, ale on/ona ma rodzinę, przyjaciół, znajomych i nieznajomych na forach internetowych i mediach społecznościowych którzy będą robili remont kuchni i wtedy mogą powiedzieć, że im kuchnię robił 'pan Tomek' i są bardzo zadowoleni.

Jeśli szanujesz klienta i zapewnisz mu dobrą obsługę, to nawet jeśli nastąpił problem i został rozwiązany w kulturalny sposób dostaniesz polecenie.


To, w jaki sposób prowadzony jest Twój Fanpage wpływa na budowanie wizerunku firmy i ma wpływ na zaufanie klientów. Pamiętaj, aby przekaz postów był jasny, nie wprowadzał w błąd. Bądź autentyczny, a wtedy zyskasz nowe zamówienia.


A skoro mowa o zamówieniach... Jak już wcześniej wspomniałam, dzięki portalowi Facebook możesz wypromować swoje produkty i usługi, przez co zaczniesz zarabiać więcej. Firmy o ugruntowanej pozycji na rynku z dużą bazą osób lubiących i obserwujących ich stronę bardzo często publikują posty z informacją o tym, że do sprzedaży wchodzi nowy produkt i oferują na przykład przedsprzedaż w promocyjnej ceny i tym sposobem generują sprzedaż, nie ponosząc kosztów. Istniejący klienci są najważniejszym elementem w każdej firmie, ale musimy również pozyskiwać nowych. Tu z pomocą przychodzi płatna reklama na Facebooku, dzięki której możemy trafić do osób, które poszukują produktów taki jak nasz lub się nimi interesują, ale nie obserwują naszego profilu. Możemy wyselekcjonować niestandardową grupę odbiorców, do której skierujemy reklamę, aby wzbudzić potrzebę posiadania naszego produktu. Kiedyś ludzie nie mieli telefonów komórkowych, bo nie wiedzieli że są i nikt im nie powiedział, że ich potrzebują. Gdy tak się stało, gdy powstała potrzeba okazało się, że potrzebują ich nawet coraz młodsze dzieci.

Reklama na Facebook może występować w wielu formatach począwszy od standardowej formy jaką jest post sponsorowany, po kolekcje produktowe, lub filmy, gdzie możemy pokazać możliwości produktu, lub nasze usługi np. jeśli zajmujesz się remontami i wykończeniem wnętrz nagraj filmik jak kładziesz płytki, zmontuj go w 30 sekundowy materiał pokazujący 'przed i po'. Osoby, które zobaczą efekty Twojej dobrze wykonanej pracy dużo bardziej chętnie skontaktują się z Tobą i zlecą usługę.

Więcej cennych informacji na temat marketingu online już wkrótce.

83 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html