Search
  • Agencja FSM

Pozycjonowanie jednorazowe

Przeglądając ofertę agencji marketingowych można natknąć się na ofertę 'pozycjonowania jednorazowego'. Czym to jest i czy jest to skuteczne i bezpieczne? Na kilku z tych stron przeczytałam, że wręcz konieczne jest zastosowanie tej formy promocji dla nowych stron, znajdujących się na niskich pozycjach. Nic bardziej mylnego i bzdurnego! Rzeczą normalną jest to, że nowa strona wyświetla się na niskich pozycjach, bo jak inaczej może być?


Pozycjonowanie jednorazowe polega na bardzo szybkim wywindowaniu strony internetowej na bardzo wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania organicznego, oczywiście jest skuteczne i mając wiedzę jak to zrobić można mieć topowe pozycje bardzo szybko, ale.... stracimy tą pozycje tak samo szybko jak ją zdobyliśmy i w najlepszym przypadku na stronę zostanie nałożony tylko i wyłącznie filtr Google, a w najgorszym przypadku ban, ponieważ Google regularnie sprawdza strony internetowe i nakłada kary na strony które osiągają nienaturalne wyniki. Dlatego właśnie pozycjonowanie jednorazowe nie jest bezpieczne i jeśli komuś zależy na domenie, którą posiada nie radzę żeby wybierać taką formę pozycjonowania strony internetowej. Ta forma może być jedynie użyta w przypadku firm, które posiadają w swojej sezonowe produkty i są nowe na rynku. W takim wypadku można wykorzystać ten zabieg, bez straty na właściwej domenie.

Jak wspomniałam wcześniej, Google regularnie analizuje strony, przez to zmienia algorytmy, co powoduje, że metody pozycjonowania strony zmieniają się i inne czynniki mają wpływ na wyższe bądź niższe pozycje w wynikach wyszukiwania organicznego. Obecna sytuacja nie będzie dobrą wiadomością dla osób i firm, którym obce jest słowo cierpliwość, bo bez niej trudno będzie osiągnąć trwałe wyniki. Pozycjonowanie strony internetowej to długotrwały proces i i tylko poprzez systematyczne i bezpiecznie działania osiągniemy sukces.

Więcej informacji na temat pozycjonowania można znaleźć pod adresem https://www.agencjafsm.com/seo

105 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html