Search
  • Agencja FSM

Nowy format reklamy Gallery Ads od Google już w Polsce

Updated: Jan 3

'Kupuje się oczami' to powiedzenie słyszał zapewne każdy z nas i w większości przypadków jest to teza jak najbardziej słuszna, ponieważ szukając nowych ubrań, mebli, sprzętu AGD, samochodu, a nawet usług kierujemy się wrażeniami estetycznymi. Wybieramy produkty, które w naszej ocenie są 'ładne', a w przypadku usług nasz wzrok przyciągają ciekawe grafiki. Niewątpliwie miało to spory wpływ na wprowadzenie przez Google nowego formatu reklamy, czyli Gallery Ads który jest już dostępny w Polsce w wersji beta.


Format Gallery Ads został ogłoszony podczas Google Marketing Live 2019. Galeria wyświetla się tylko na urządzeniach mobilnych i przypomina reklamy karuzelowe dostępne na Facebooku. Łączy w sobie cel wyszukiwania użytkowników z powiązanymi obrazami.


Co powinniśmy wiedzieć o Gallery Ads?


1. Reklamy są wyświetlane na pierwszej pozycji na urządzeniach mobilnych i składają się z 3 nagłówków, adresu URL, karuzeli 4-8 grafik, oraz opisu składającego się maksymalnie z 70 znaków.


2. Gallery Ads jest rozliczane na zasadzie Cost per Click (CPC). Reklamodawca ponosi koszt tylko jeśli użytkownik przewinie przynajmniej 3 grafiki, lub kliknie w jedno ze zdjęć.


3. Galeria wyświetlana jest w grupach reklam w sieci wyszukiwania wraz z reklamami tekstowymi. Konkurują one w aukcji z linkami sponsorowanymi. W przeciwieństwie do reklam tekstowych, które w górnej części mogą być maksymalnie cztery, galeria jest tylko jedna.


4. Format może być stosowany do reklamowania produktów i usług, ale mogą również na przykład opowiedzieć historię firmy.


5. Gallery Ads dostępne jest w 11 językach - angielski, niemiecki, japoński, francuski, hiszpański, holenderski, portugalski, włoski, rosyjski, szwedzki i polski.


6. Obecnie Gallery Ads jest dostępne tylko dla wybranych reklamodawców, ale najprawdopodobniej w przyszłości będzie dostępne dla szerszego grona.


7. Dla uzyskania najlepszej jakości obsługi połącz je ze stronami AMP, czyli przyśpieszonymi stronami mobilnymi.


Jeśli istnieje taka możliwość warto wypróbować ten typ reklamy i sprawdzić jak przekłada się na liczbę konwersji.


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat Google Gallery Ads i innych dostępnych formatów reklamy napisz do nas.

199 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html