Search
  • Agencja FSM

Nowe SEO, czyli 8 wskazówek jak przygotować stronę na rok 2020?

Nowy rok zawsze przynosi zmiany, które dotyczą praktycznie każdej dziedziny życia. Zmiany nie ominą oczywiście SEO. Jak zatem przygotować strategię SEO na rok 2020 i na co zwrócić szczególną uwagę?

1. Content is the king

Temat treści na stronie był wielokrotnie omawiany, ale piszemy o tym ponownie, ponieważ tworzenie wysokiej jakości, unikalnych tekstów jest podstawowym elementem efektywnej strategii SEO. Użytkownicy zadają w wyszukiwarkach pytania, a Twoja strona musi posiadać na nie odpowiedzi. Teksty muszą być skomponowane tak, aby łatwo było je czytać. Muszą mieć logiczną strukturę, być trafne i zawierać rzetelne informacje i porady. Długość artykułów ma również znaczenie. Według badań strony publikujące artykuły zawierające +2000 słów cieszą się większą popularnością. Są one uznawane za bardziej wartościowe i chętniej odwiedzane przez internautów. Dodatkowo dłuższe artykuły powodują, że czytelnik jest na stronie dłużej, co jest pozytywnie odbierane przez Google. Dzięki dbałości o treści otrzymamy nagrodę w postaci wyższych pozycji w wynikach organicznych. Istotnym aspektem z punktu widzenia gości odwiedzających stronę internetową i Google jest również regularność dodawania treści. Ważne jest, aby dodawać nowe artykuły, tak, aby informacje na stronie były jak najbardziej aktualne, przez co strona wygląda na aktywną.


2. Rich Snippets

Snippets, czyli fragmenty, dzięki którym można zwiększyć popularność strony. Skuteczność snippetów jest ściśle związana z punktem pierwszym, czyli treścią, ponieważ fragment, który zawiera najbardziej trafną odpowiedź na zadane pytanie będzie wyświetlany na tzw. pozycji 0, nawet jeśli strona pojawia się niżej w wynikach wyszukiwania organicznego. Klikalność snippetów wynosi ponad 50%, dlatego tym bardziej warto o nich pamiętać.


Snippets, czyli fragmenty, dzięki którym można zwiększyć popularność strony. Skuteczność snippetów jest ściśle związana z punktem pierwszym, czyli treścią, ponieważ fragment, który zawiera najbardziej trafną odpowiedź na zadane pytanie będzie wyświetlany na tzw. pozycji 0, nawet jeśli strona pojawia się niżej w wynikach wyszukiwania organicznego. Klikalność snippetów wynosi ponad 50%, dlatego tym bardziej warto o nich pamiętać.


3. Filmy

Pozyskiwanie informacji z filmików jest coraz bardziej popularne. Dlatego, o ile to możliwe publikuj wysokiej jakości materiały wideo bezpośrednio na stronie lub na przykład na YouTube, czy portalu Facebook. Będzie to miało pozytywny wpływ na popularność i wizerunek marki. Ważne natomiast jest to, aby materiały były odpowiednio zoptymalizowane, żeby mogły dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. W tym celu należy odpowiednio zastosować słowa kluczowe w nagłówku i opisie.


4. Wyszukiwanie głosowe

Voice search staje się coraz bardziej popularne wśród internautów, ponieważ uzyskanie informacji jest dużo szybsze i łatwiejsze. Przewiduje się, że w roku 2020 około 50% zapytań będzie właśnie głosowych, dlatego warto odpowiednio się do tego przygotować i nie skupiać działań SEO na pojedynczych słowach kluczowych, ponieważ te będą niejasne dla wyszukiwarki i przez to wyświetlane na niższych pozycjach.


5. Mobile UX

Ilość internautów korzystających z urządzeń mobilnych zyskuje przewagę nad użytkownikami desktopowymi, dlatego strony które nie mają wersji mobilnej mogą mieć poważny problem w roku 2020 i stracić sporą ilość wejść. Upewnij się, że Twoja strona jest responsywna i przejrzysta, ponieważ witryna odpowiednio zoptymalizowana pod kątem mobile jest wyświetlana wyżej w Google.


6. Bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa użytkowników, ma również wpływ na pozycję w Google, dlatego jeśli Twoja strona nie ma wdrożonego protokołu HTTPS zmień to jak najszybciej, ponieważ masz obowiązek, aby chronić dane jakie gromadzisz. Brak zabezpieczeń sprawia, że nie zyskujesz zaufania u potencjalnych klientów, co powoduje zwiększony bounce rate, czyli współczynnik odrzuceń, a to sprawia, że algorytmy wyszukiwarki obniżają pozycję Twojej strony.


7. Influencer marketing

Współpraca z influencerami może również wpłynąć na pozycję Twojej strony. Dzięki znanym i wpływowym osobom możesz zwiększyć zasięg i rozpoznawalność swojej marki oraz zdobyć wartościowe linki.


8. CTR i czas spędzony na stronie

Współczynnik klikalności, oraz czas spędzony na stronie jest bardzo istotny dla algorytmów Google, ponieważ między innymi na podstawie tego ile czasu użytkownik spędza na Twojej stronie i ile stron przegląda otrzymujesz ocenę od robotów, która zwiększa lub obniża pozycję witryny.


SEO jest bardzo istotnym elementem, o którym nie mogą zapominać właściciele stron i sklepów internetowych właściwa optymalizacja, odpowiednie treści i linki, to coś, bez czego strona nie osiągnie satysfakcjonujących wyników w największej i najbardziej popularnej wyszukiwarce jaką jest Google. Chcesz poprawić widoczność swojej strony? Zapytaj o darmowy audyt i wycenę.

119 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html