Szukaj
  • Agencja FSM

Nadchodzi rewolucja… Co Google robi z fragmentami rozszerzonymi?

Ostatnie działania Google wywołały spore zamieszanie i poruszenie wśród specjalistów SEO. Mowa tutaj o zmianach związanych z featured snippets, czyli fragmentach rozszerzonych.

Czym są snippetsy i co się zmienia?


Featured snippets to specjalny rodzaj wyników wyszukiwania wyświetlany na górze strony, nazywanej pozycją 0. Często pojawiają się w przypadku wyszukiwań w formie pytań, ale nie jest to warunek. Takie wyniki wyszukiwania często powodują, że użytkownik nie ma potrzeby klikania w link, ponieważ odpowiedź na zadane pytanie wyświetla się na stronie wyszukiwarki. W związku z tym analizując dane na przykład w Google Analytics można zauważyć zdecydowanie niższy współczynnik klikalności.


Co się zmienia?


Google ogłosiło, że usunie duplikat pozycji zero, czyli fragmentu wyróżnionego i pozycji 1, co w praktyce oznacza, że jeśli dana witryna wyświetla się w formie featured snippets, nie będzie widoczna na pozycji 1. Należy tu jednak pamiętać, że strony znajdujące się na niższych pozycjach mogły również wyświetlać się, jako snippets, co może oznaczać, że mogą one także stracić swoją pozycję.

Kolejną zmianą wprowadzoną przez Google jest zmiana wyglądu wyników wyszukiwania, które wyglądają teraz podobnie do wyszukiwań mobilnych, czyli wyświetlane są favicony oraz informacja o reklamie jest mniejsza. Google planuje kolejne zmiany. Jedną z nich jest to, że fragmenty wyświetlane po prawej stronie zostaną scalone w lewą kolumnę.


Jak reagować na zmiany?


Przez najbliższe tygodnie należy monitorować pozycje, w szczególności te hasła, które były wyświetlane jako polecane fragmenty. Jeśli rezultaty nie są satysfakcjonujące, można skorzystać z nowych tagów – no snippet i max-snippet i wysłać instrukcję do Google, aby snippetsy nie były wyświetlane lub był wyświetlany tylko krótki fragment. Tag nosnippet oznacza, że nie chcemy, aby nasza strona była wyświetlana w formie snippetsów, a max-snippet instruuje Google ile maksymalnie znaków może być wyświetlanych we fragmencie.

69 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html