Search
  • Agencja FSM

Jaki budżet przeznaczyć na kampanię Google Ads?

Google Ads (dawniej Adwords) to jedna z najpopularniejszych platform reklamowych. Jej popularność wynika głównie z tego, że reklama Google dociera do osób, które poszukują produktów czy usług, które oferujemy. Kolejną ważną cechą są mierzalne wyniki kampanii. Reklamodawcy doceniają również formę rozliczeń polegającą na płatności za kliknięcie linku sponsorowanego, a nie za jego wyświetlenie, oraz możliwość ustalenia indywidualnego budżetu dostosowanego do możliwości finansowych firmy.

Mówi się, że nie ma takich pieniędzy, których nie można by wydać na reklamę i jest to prawdą, ale nie sztuką jest wydawać dużo i nic z tego nie mieć. Jak zatem ustalić optymalny budżet kampanii Google Ads?


Nie ma tu niestety jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ inny budżet będzie potrzebny fryzjerowi z małej miejscowości i sklepowi internetowemu o ogólnopolskim zasięgu. Rozpoczynając rozmowy o reklamie w pierwszej kolejności wyznaczmy cele kampanii i zastanówmy sie ile firma jest w stanie fizycznie wydać na reklamę, a następnie przeanalizujmy czynniki mające wpływ na jej koszt.


Konkurencja i branża


Nie da się nie myśleć o konkurencji. To w jakiej działamy branży i jaką mamy konkurencję ma znaczący wpływ na CPC (koszt kliknięcia). Mniejszy będzie koszt kliknięcia dla salonu kosmetycznego z małej miejscowości, a większy dla salonu z dużego miasta, gdzie konkurencja jest duża. Powierzchnia reklamowa w Google jest ograniczona, a chętnych z reguły jest więcej niż miejsc, stąd też ci, którzy zaproponują wyższą stawkę, otrzymają lepsze umiejscowienie reklamy.


Pozycja reklamy


Niższe stawki za kliknięcia powodują, że reklamy pokazują się na niższych pozycjach - na dole strony, albo na drugiej czy trzeciej stronie wyszukiwarki.


Udział w wyświetleniach


To ile razy reklama będzie się wyświetlała na konkretne frazy kluczowe zależy od jakości reklamy, konkurencji, oraz dziennego budżetu, który źle zoptymalizowany nie pozwoli dotrzeć do wszystkich potencjalnych klientów.


Jakość kampanii


Google nieustannie wszystko mierzy, bada i analizuje. Jeśli Twoja kampania wypada dobrze w ich ocenie, to znaczy masz dobrze dobrane słowa kluczowe, dobrze korelują one z tekstami reklam i stroną docelową i struktura kampanii jest odpowiednia reklama będzie kosztować mniej.


Lokalizacja


To, czy reklama wyświetla się w jednym mieście, województwie, czy w całym kraju, albo również za granicą ma wpływ na jej koszt, ponieważ dociera do większej ilości użytkowników.


Ilość kampanii i ich czas


Ważne pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to - jak długo będzie trwała kampania, oraz jaką formę reklamy chcemy mieć? Czy będą to tylko linki sponsorowane, czy kampania banerowa, a może kampania Google shopping, albo kampania Gmail i Youtube. Każda kampania, to osobny budżet.


Trzeba mieć również na uwadze, że kampanie wymagają testów w początkowej fazie, oraz stałego monitorowania i optymalizacji w celu wygenerowania jak największej ilości konwersji przy odpowiednich kosztach. To bardzo ważne, aby budżet się nie przepalał i kampanie były skuteczne.


Chcesz reklamować swoją firmę w Google, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Nie ma problemu - Agencja FSM tworzy i prowadzi efektywne kampanie Google - Napisz do nas!

107 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html