Search
  • Agencja FSM

Jak Skutecznie Pozycjonować Strony Internetowe?


Filozofią Google (w największym skrócie) od zawsze było to, że użytkownicy przeglądający strony Internetowe wymieniają między sobą linki i na podstawie zaangażowania i zainteresowania Internautów dana strona pojawia się wysoko, bądź nisko w wynikach wyszukiwania organicznego. Fakt ten wykorzystali szybko pozycjonerzy stron www i rozpoczęli masowe linkowanie, tworząc tysiące, a w zasadzie setki tysięcy bezużytecznych domen w Internecie. Nowe strony można było wypozycjonować w szybkim czasie. Na Allegro były i do tej pory jeszcze są oferty linków, które można kupić za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Czy ich kupowanie ma sens? Oczywiście, że nie i można sobie z ten sposób tylko zaszkodzić.

Często powtarzam, że pozycjonerzy nie mają magicznego przycisku 'on' dzięki któremu strona której nie było w ogóle widać, ponieważ jest nowa, lub istnieje od jakiegoś czasu, ale nie były na niej prowadzone żadne działania, nagle jest w TOP3 (jak to było kiedyś). Google natomiast posiada przycisk 'off' i może zrzucić stronę na bardzo niską pozycję, poprzez nałożenie filtru, lub nałożyć bana i usunąć ją całkowicie z wyników wyszukiwania.

Spryt i pomysłowość pozycjonerów, to jedno, ale Google wciąż patrzy na to co dzieje się w sieci, analizuje i...zmienia algorytmy. I tu właśnie rola eksperta SEO, żeby śledzić co się dzieje, aby podejmować skuteczne działania.

Czy to znaczy, że nie da się już pozycjonować stron internetowych?

Jasne, że się da tylko zwracamy uwagę na inne rzeczy niż kilka lat temu, żeby nas Panda i Pingwin Google nie zaatakowały. Oczywiście niedosłownie :) Są to algorytmy Google skupiające się na treściach na stronach oraz linkach. Co to oznacza w praktyce? Znaczy to, że Google coraz mocniej praktycznie wdraża swoją filozofię i nie liczy się tak bardzo ilość linków tylko ich jakość. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na to, że linki nie są podstawą. Liczą się przede wszystkim treści na stronie.


Jak w związku z tym prowadzić skuteczne działania?

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić audyt SEO, dzięki któremu dowiemy się jakie mamy błędy w kodzie witryny, czego brakuje, co trzeba poprawić, co usunąć. Podczas testów sprawdza się również szybkość ładowania witryny i wyświetlana grafik. Audyt wykaże również błędy związane z treściami na stronie, sprawdzi czy słowa kluczowe są właściwie użyte, jak również zastosowanie nagłówków, oraz tagów.


Po optymalizacji , dostosowaniu treści i dostosowaniu fraz kluczowych możemy zakończyć działania on-site i skupić się na działaniach off-site, w tym między innymi omawianego wcześniej linkowania i tworzenia zaplecza pozycjonerskiego. Aby pozycjonowanie strony było skuteczne, długotrwałe i bezpieczne musi wyglądać naturalnie dla wyszukiwarki Google. Każdy, niezależnie jaką ma wiedzę w temacie SEO zgodzi się z tym, że nie wygląda naturalnie jeśli strona internetowa powstała 11.07.2019, a 12.07.2019 ma np. 1000 stron linkujących. Roboty Google regularnie monitorują witryny i wyłapują takie nienaturalne linki. Weryfikacja robota i pracownika Google może zakończyć się nałożeniem filtrów, z którego wcześniej, czy później da się wyjść, ale trzeba się sporo tłumaczyć, oraz wyeliminować czynniki, które miały wpływ na karę, a oni nie powiedzą dokładnie co to było. Po za ilością oceniana jest również ich jakość linków, tzn. jak wartościowa jest strona na której ten link się znajduje. Jeśli jest to pusta strona, na której nie ma treści i nikt tam nie zagląda, Google obniży pozycję witryny.

Dlatego wybierając agencję SEO, czy freelancera zwracajmy uwagę na to, czy realizują powyższe kroki i jakie metody stosują. Zapytajcie również o to, co się dzieje kiedy kończycie współpracę. Uwierzcie mi, to ważne, bo można się zdziwić, ale napiszę o tym więcej w innym artykule.


125 views

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html