Szukaj
  • Agencja FSM

Jak zdobywać nowych klientów?

Aktualizacja: 21 lis 2019

W dobie powszechnego konsumpcjonizmu i bardzo silnej konkurencji firmy muszą przysłowiowo stawać na rzęsach, aby utrzymać istniejących klientów oraz zdobywać nowych. Kluczowe role w procesie pozyskiwania nowych kontrahentów mają miedzy innymi jakość oferowanych przez nas produktów i usług, jakość obsługi, ceny, rozpoznawalność marki i opinie klientów.


Większość właścicieli nowych stron internetowych rozpoczyna działania od zatrudnienia agencji seo, która ma sprawić, że strona będzie widoczna na wysokich pozycjach w wyszukiwarce. Jest to oczywiście ważne ponieważ, co wielokrotnie powtarzamy - strony które wyświetlają się wysoko w wynikach wyszukiwania organicznego notują największą ilość wejść. Potwierdzić to można w bardzo prosty sposób, bez narzędzi i wiedzy o pozycjonowaniu stron. Odpowiedz sobie na pytanie - Ile przeglądasz stron kiedy poszukujesz czegoś (informacji, produktów, usług) w Internecie? Jednak, co również podkreślałam pozycjonowanie strony, to długi proces i z tego względu spora ilość firm decyduje się na reklamę w sieci, na przykład Google Ads i Facebook Ads. Reklamy w Google jak i reklamy na Facebooku dają wiele korzyści i pozwalają stać się widocznym zanim wyniki pracy, jaką wykonuje specjalista SEO będą zauważalne. Jeśli nasza reklama będzie interesująca - treść wzbudzi ciekawość i grafika przyciągnie wzrok, oraz kiedy strona osiągnie satysfakcjonującą pozycję w wyszukiwarce możemy zrobić jeszcze coś, co zwiększy prawdopodobieństwo konwersji - buzz marketing, znany również jako marketing szeptany.

Jest to forma promocji polegająca na aktywnym udziale w dyskusjach i dodawaniu komentarzy na forach tematycznych, blogach i social media. Dlaczego to ważne? Ponieważ w obecnych czasach ludzie poszukujący czegokolwiek lub kogokolwiek - restauracji, hotelu, hydraulika, lekarza czy fryzjera szukają również opinii. Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad 70% internautów czytających opinie ufa im, oraz, że opinie mają znaczenie przy finalnym wyborze.

Chcesz żeby zrobiło się o Tobie głośno? Daj specjalistom szepnąć słówko.

221 wyświetlenia

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html