Marketing Szeptany (Words Of Mouth)

Czym jest marketing szeptany?

Marketing szeptany, znany również jako words of mouth lub buzz marketing to działania marketingowe polegające na bezpośrednim i spontanicznym kontakcie z osobami, które mogą być zainteresowane danym produktem. Polega na publikacji odpowiednio skomponowanych treści na blogach, forach tematycznych czy social media.

Jakie są korzyści marketingu szeptanego?

Przemyślany i dobrze przeprowadzony marketing szeptany pozytywnie wpływa na kreowanie wizerunku firmy, pomaga w utrzymywaniu relacji z istniejącymi i potencjalnymi klientami, oraz buduje zaufanie. Pozwala również na bieżące poznawanie potrzeb klientów. 

 

Odpowiednio dobrane treści przekładają się na większy ruch na stronie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie sprzedaży produktów lub usług.

Marketing szeptany ma również pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony i powoduje że witryna pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak prowadzimy efektywny marketing szeptany?

Opinie konsumentów odgrywają bardzo istotną rolę w kwestii budowania popularności produktów czy usług. Internauci coraz chętniej dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu w hotelu, po odwiedzeniu restauracji, czy po zakupie torebki, butów lub roweru. Według badań prawie 90% konsumentów szuka opinii i porad w Internecie, a 70% im ufa. Gdzie najlepiej 'szeptać'?

Fora dyskusyjne

Są źródłem niezliczonej ilości opinii i komentarzy dodawanych przez zwykłych użytkowników, oraz fachowców w każdej tematyce. Bez problemu można tam rozpocząć nowy temat i skupić uwagę na interesującej nas kwestii. 

Komentarze pod artykułami

Portale informacyjne dają możliwość dodawania komentarzy pod artykułami. Odpowiednio dostosowane treści publikowane pod tekstami z odpowiadającej nam tematyki, może poprawić wyniki sprzedażowe.

Blogi

Podejmowanie współpracy z blogerami lub vlogerami w zakresie marketingu szeptanego pomaga zaktywizować nowe grupy odbiorców i zwiększyć sprzedaż. Ich działanie polega na pisaniu obiektywnych opinii o przetestowanym produkcie i zachęcaniu do dyskusji.

Social Media

Portale społecznościowe jak Facebook, Instargam, YouTube itp. dają możliwość wyrażania opinii o zakupionym produkcie lub usłudze. Rekomendacje użytkowników przekładają się na ruch na stronie internetowej i zwiększeniu konwersji.

Niezależnie od tego z jakich metod komunikacji korzystamy najważniejsze jest to aby words of mouth nie miały formy nachalnej reklamy. Przekaz musi być jasny, musi pasować do tematyki i nie może wprowadzać w błąd. Kluczem do sukcesu jest autentyczność przekazu firmy - to gwarantuje realizację założonych celów.

Ile kosztuje szeptanie?

Wycenę robimy indywidualnie dla każdego klienta na podstawie branży, wielkości serwisu, konkurencji i ilości miesięcznych publikacji. Zapytaj o wycenę - kontakt@agencjafsm.com

Skontaktuj się z nami

kontakt@agencjafsm.com

+48 791-041-838

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

© 2019 by FSM
 

google-site-verification: googleab4691e2d9ccd15b.html